Site Kullanım Kuralları, Hak ve Sorumluluk Bildirimi

1- Tanımlar:

 1. Site: www.gebetox.com adresinde yer alan siteyi
 2. Şirket: Cordoba Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. (www.cordobasaglik.com)
 3. Ticari Marka: GebeTox, Gebetox logoları ve markası Cordoba Sağlık ve Danışmalık Hizmetleri Ltd. Şti.’ne ait olup, her türlü basılı ve dijital kullanım hakkı saklıdır.
 4. Kullanıcı: Dijital ortam araçlarını kullanarak siteye erişim sağlayan kişiyi
 5. Kayıtlı Kullanıcı: Siteye istenilen bilgileri girerek kayıt olan kullanıcıyı
 6. Danışmanlık hizmeti: İlaç kullanımı ve ilaç kullanımının sonuçları konusunda verilen kişiye özel yazılı ve ıslak imzalı belge
 7. Yorum: Site içindeki yazılarla ilişkili olarak çoğunlukla cevap/soru niteliğinde ya da sitenin ilgi alanındaki konularla ilgili soru/bilgilendirme niteliğindeki kullanıcılar/kayıtlı kullanıcılar tarafından yazılan yazılar.

2- Siteyi kullananlar (kullanıcılar ve kayıtlı kullanıcılar da dahil) aşağıdaki kuralları kabul etmiş sayılır. Bu kurallar zaman içinde site yönetimi tarafından değiştirilebilir, kullanıcılar ve kayıtlı kullanıcılar güncel kullanım kurallarına riayet etmek zorundadır.

3- Sitenin amacı: Sitenin öncelikli amacı toplumun ilaç kullanımı konusundaki bilgi düzeyini arttırmaktır. Alt amacı gebeliği sırasında bilerek ya da bilmeden ilaçlara maruz kalan anne adaylarına ihtiyaçları olan danışmalık hizmeti konusunda iletişim sağlamaktır. Bu site doğrudan bir sağlık hizmeti vermemektedir.

4- Site içinde yorum yapma:

 1. Site içinde yorum yapanlar genel ahlak kurallarına ve yasalarla korunan kişilik haklarına saygı göstermekle yükümlüdürler. Hakaret ve kötü sözler içeren yorumlar silinecektir. Ancak karşı görüş belirtmek hakaret olarak kabul edilmeyecektir.
 2. Site yönetimi yapılan yorumu yazım kuralları ve anlam bütünlüğü çerçevesinde değerlendirilip değiştirme ve/veya düzeltme hakkına sahiptir.
 3. Site yönetimi uygun görmediği yorumları uygun gördüğü şekilde düzeltebilir ya da silebilir.
 4. Cordoba Sağlık ve Danışmanlık Ltd. Şti.’nin ve GebeTox Ticari markasının gayri resmi faaliyet gösteren hiçbir kurum, kuruluş ya da şahısla ilişkisi yoktur. Bu tarz ilişkiler çerçevesinde yazılan yorum ve yazılar derhal silinecektir.
 5. Sadece belirli bir ticari amaca hizmet eden yazılar site yönetimi tarafından değerlendirilecek ve uygun görülen işlem (değişiklik yapmama, değiştirme, silme ve benzeri) yapılacaktır.

5- Ücret: Sitenin kullanımı tamamen ücretsizdir. İnternet erişim hizmet ücretleri bu kapsam dışındadır. Ancak yazılı danışmalık talep edilmesi durumunda rapor ücreti ayrıca talep edenler tarafından ödenecektir.

6- Site Yönetimi kayıtlı kullanıcılarım bilgilerini herhangi bir şekilde herhangi bir ticari kuruluş ya da 3. şahıslarla ile paylaşmayacağının garantisini verir. Site yönetiminin tüm engelleme çabalarına ve tedbirlerine rağmen dijital ya da fiziki bir saldırı sonucunda bilgilerin bir ticari kuruluş ya da 3. şahısların eline geçmesi durumunda site yönetimi herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Bu nedenle kullanıcılara gizlilik değeri yüksek bilgileri site içinde paylaşmamaları önerilir.

7- Site yönetimi sitenin düzgün bir şekilde çalışması için en yüksek çabayı göstermektedir. Ancak 3. şahıs ve kurumlardan kaynaklı problemlerin (virüs bulaşması ve benzeri) kullanıcıların ve kayıtlı kullanıcıların elektronik cihazlarına zarar vermesi durumunda site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu tarz risklere karşı tüm kullanıcıların ve kayıtlı kullanıcıların kişisel tedbirlerini almaları kendi sorumluluklarındadır.

8- Site içinde yer alan bilgilerin doğruluğu konusunda site yönetimi yüksek hassasiyet göstermektedir. Buna rağmen gözden kaçan hatalar olabilir. Bu nedenle sağlık profesyonellerinin, hasta yakınlarının ve hastaların bu bilgileri hasta tanı ve tedavisinde kullanmamaları önerilir. Bu bilgilerin kesinlikle mesleki dernekler tarafından doğruluğu kabul edilen kaynaklardan teyit edilmesi gerekmektedir. Hasta tedavisinin ilgili konudaki temel tıp kitaplarına, literatür bilgisine ve öncelikli (primer) sorumlu hekimin (hastayı muayene eden hekim) yorumuna dayanması esastır. Danışmanlık hizmeti kapsamında verilen yazılı ve ıslak imzalı raporlar bu kapsam dışındadır.

9- Site içinde yer alan tıbbi bilgilerin tamamı kişiye özel olmayıp genel ifadelerdir. Bu nedenle kişiye özel olarak kullanımından doğacak yasal sorumluluklar kullanan kişiye aittir. Kişiye özel bilgi almak isteyen kullanıcılar site yönetimine başvuruda bulunmak zorundadır.

10- Site olduğu gibidir. Site yönetimi içeriğin kopyalanmasından dolayı oluşacak her türlü problemde muhatap edilemez.

11- Site içinde yer alan yazıların tamamı Cordoba Sağlık ve Danışmanlık Ltd. Şti.’nin malıdır. Yazılı izin olmadan hiç bir yazılı ve elektronik ortamda kullanılmaz. Ancak ticari amaç gütmeyen, herhangi bir tanıtım amacı olmayan (ticari faaliyet gösteren kişilerin kişisel tanıtım siteleri de dahil) ortamlarda sadece bilimsel ya da eğitim amacıyla ve kaynak göstermek şartıyla kullanılabilir.